Proiect de replicare - Ediția 2017 - Republica Moldova

Proiect de replicare - Ediția 2017 - Republica Moldova

Locație: Leova (raionul Leova); prof. coordonator Aurelia Nucă

Am reflectat asupra importanței activismului civic la nivelul comunității împreună cu 38 de elevi și am identificat problemele din orașul Leova,. Mai mult, în cadrul unei cafenele publice elevii au identificat modalități de a sprijini Primăria orașului Leova în rezolvarea unor probleme și au analizat blocajele care împiedică tinerii să fie activi în comunitate. Au fost prezenți și reprezentanți ai autorităților locale și tinerii au mers cu problemele identificate în audiență la primărie.

Voinea Madalina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright 2021. Expert Forum. All rights reserved.