Proiect de replicare - Ediția 2017 - Republica Moldova

Proiect de replicare - Ediția 2017 - Republica Moldova

Liceul “Mihai Eminescu” Comrat (Găgăuzia) & Școala Gimnazială “Tudor Opriș” (Turda) & Liceul Teoretic “Evrika Râbnița” (Transnistria); prof. coordonator Sofia Rusu, Grigore Cojocaru, Emanuela Stan

În cadrul acestui proiect transnațional, elevii celor trei licee din România și Republica Moldova au vizionat filmul documentar „O capră pentru un vot” și au organizat dezbateri online între ei despre importanța votului și responsabilitatea implicării civice a tinerilor. Cei 90 de elevi participanți au organizat apoi expoziții despre importanța votului în fiecare dintre cele trei licee.

Voinea Madalina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright 2021. Expert Forum. All rights reserved.