Ediția 2017- Republica MoldovaProiecte de replicareLiceul Academiei de Științe

septembrie 19, 2021by Voinea Madalina0
Proiect de replicare - Ediția 2017 - Republica Moldova

Proiect de replicare - Ediția 2017 - Republica Moldova

Locație: Chișinău prof. coordonator Pavel Cerbușcă

40 de elevi au întocmit un proiect de Cod de integritate pentru elevi pe care l-au prezentat participanților la eveniment, colegi, profesori și invitați. Elevii au organizat apoi o dezbatere pe tema acestui proiect împreună cu mai mulți reprezentanți ai liceelor din Chișinău: echipa Consiliului elevilor, LT ”I. Creangă”, LT ”Spiru Haret” din Chișinău, reprezentanții DGETS, Centrul Național Anticorupție, precum și absolvenții care au avut rol de mentor pentru echipa de redactare.

Voinea Madalina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright 2021. Expert Forum. All rights reserved.