Proiect de replicare - Ediția 2017-România

Proiect de replicare - Ediția 2017-România

Școala Gimnazială nr. 78, Școala Gimnazială nr. 179, Colegiul Naţional “Ion Neculce”, Colegiul Național “Iulia Hașdeu”, Colegiul Național “Grigore Moisil” și Asociația pentru Promovarea Culturii și Responsabilizare Civică, București; prof. coordonatori Viorica Petrescu, Silvia Lazăr, Emilian Colceru

În cadrul proiectului "Ieri a fost, astăzi este, mâine va fi" 40 de elevi din mai multe școli și licee din București au participat la o excursie de studiu la Moara lui Asan (ca exemplu de patrimoniu abandonat), Bursa de Mărfuri (ca exemplu de patrimoniu revitalizat) și Uzinele Malaxa (proiect pentru viitor). Ghidajul a fost asigurat de The ARK, A.P.C.R.C. și ED4Lead. Pe 26 noiembrie 2017 am inaugurat la British Council expoziția de fotografii făcute de elevi la obiectivele de patrimoniu vizitate care au rămas expuse în luna ianuarie la biblioteca British Council.

Voinea Madalina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright 2021. Expert Forum. All rights reserved.