Ediția 2015Proiecte de replicareColegiul Național Lenau

octombrie 9, 2021by Voinea Madalina0

Locație – jud. Timiș); prof. coordonatori Simona Hochmuth & Angela Avramuț

Proiect de replicare – Ediția 2015

30 de tineri au fost implicați în acțiuni de monitorizare a ședințelor de consiliu local pe teme de tineret, sport și educație, astfel înțelegând mai bine atribuțiile consilierilor locali. L-am avut alături pe viceguvernatorul Regiunii Sogn of Fjordane, Gunnar Haereid, care a prezentat modul în care funcționează consultările publice în Norvegia. La dezbateri a participat și viceprimarul municipiului Timișoara și câțiva consilieri locali.

Voinea Madalina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright 2021. Expert Forum. All rights reserved.