Ediția 2015Proiecte de replicareColegiul German Goethe

noiembrie 16, 2015by Voinea Madalina0

Locație –  București; prof. coordonator Anita Niculescu

Proiect de replicare – Ediția 2015

Interesați de impactul tehnologiei în comunitatea lor și despre legătura dintre internet și mișcările de stradă, 60 de elevi au urmărit documentarul KillSwitch urmat de o discuție împreună cu Bogdan Manolea (Asociația pentru Tehnologie și Internet), Alina Constantinescu (British Council), Septimius Pârvu (Expert Forum) și Doru Toma (Fundația Konrad Adenauer).

Proiectul Cetățenia activă – un instrument puternic pentru consolidarea statului de drept este finanţat prin granturile SEE 2009 – 2014, în cadrul Fondului ONG în România.

Voinea Madalina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright 2021. Expert Forum. All rights reserved.