Proiect de replicare - Ediția 2017 - Republica Moldova

Proiect de replicare - Ediția 2017 - Republica Moldova

Locație: Chisinau; prof. coordonator Viorel Bolduma

Sesiune despre știri false și combaterea dezinformării la Centrul de Excelență în Construcţii din Chişinău. Au participat peste 40 de elevi, cărora colegul nostru Sorin Ionita le-a povestit despre boți, trolli, mecanica din spatele unei știri false și despre cum putem să combatem dezinformarea. Ne-am ales și cu două portrete foarte reușite realizate de Daniela, pentru care îi mulțumim. Evenimentul a fost organizat de prof. Viorel Bolduma. În urma seminarului, elevii au primit sarcina de a realiza desene legate de combaterea dezinformării, care vor fi expuse în cadrul centrului.

Voinea Madalina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright 2021. Expert Forum. All rights reserved.